Hakkımızda

BETHAM Studio 2020 yılında Betül ve Hamza Savaş tarafından kurulmuştur. İç mimarlık hizmetinin yanısıra, mobilya ve ürün tasarımı alanında hizmet vermektedir.

 


Betül Savaş, İstanbul Bilgi Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun oldu. Lisans sürecinde, Central Saint Martins (UAL)  ve Universidade de Lisboa (Lizbon üniversitesi) gibi okullarda yaz dönemi kurslarına katıldı. Politecnico di Milano’da Endüstriyel tasarım ve innovasyon alanında  yüksek lisansını tamamladı ve Milano’da  Riccardo Giovanetti design studio’da çalışma fırsatı buldu. Türkiye’ye döndüğünde 2020 yılında Hamza ile BETHAM’ı kurdular. İç mimari proje ve markanın ürün tasarımlarını yapmaktadır.

 

 Hamza Savaş, 2014 yılında Karaköy Şişhane’de bir aydınlatma firmasında çalışmaya başladı. 2016’da ayrılıp kendi firmasını ve üretim tesisini kurdu. Yurtiçinde birçok toplu otel ve konut projesine aydınlatma üretimi gerçekleştirdi. Yurtdışında; Avrupa, Amerika, Dubai, Katar gibi ülkelere aydınlatma ihracatı gerçekleştirdi. 2020 yılında Betül ile BETHAM’ı kurdular. Markanın üretim ve tedarik kolunu takip etmektedir.  

 

 Tasarım Felsefemiz;

 Basit geometrik şekillerle, renkli ve eğlenceli bir dünya oluşturup;  bulunduğu mekanda sanatsal ve heykelsi duruşu ile kendi karakterini ve biricikliğini yansıtan ürünler tasarlamak. İnsan odaklı, her biri özel el işçiliği üretilen ürünlerle BETHAM ayrıcalığını ortaya koymak..